Muli T10 X

Popis

Univerzálny transportér Muli je stredne ťažký nosič výmenných nadstavieb triedy T určený na prácu vo svahoch alebo v ťažko prístupnom teréne. Muli je možné osadiť rôznymi nadstavbami ako trojstranný sklápacia korba, nadstavba na zber, zametacia, kropiaca, posýpacia nadstavba a pod. Na prianie je možné Muli vybaviť čelným trojbodovým závesom a čelným vývodovým hriadeľom pre agregáciu čelne nesených prídavných pracovných adaptérov.

 

Informácie

Muli T10 X predstavuje novú generáciu osvedčených univerzálnych transportérov Muli. V ponuke sú ekologické motory spĺňajúce emisnú normu 3B popr. Euro 6 s výkonom 80 kW (109 PS). K dispozícii je synchronizovaná reverzná prevodovka so skupinou prevodov do terénu a na cestu s možnosťou dvojstupňového prepínania pomocou kolískového prepínača na radiacej páke – 16 rýchlostí vpred (2,9 – 40 km/h) a 8 vzad. Na prianie sa dodáva prevodovka so skupinou plazivých prevodov (0,40 – 40 km/h). Po novom koncipovaná, podľa potreby výkonu riadená pracovná hydraulika, spája systémy POWER LINK a LOAD SENSING. Najvyšší dôraz je kladený na jednoduché ovládanie prídavných pracovných adaptérov vpredu aj vzadu (napr. snežný pluh a sypač). Voliteľne je možné dodať proporcionálne ovládanie pre dvojčinné hydraulické ventily.

Jednoduchá údržba a servis, vynikajúca viditeľnosť za akýkoľvek poveternostných podmienok a optimálne vlastnosti štartovania za studena robia z MULI T10 X spoľahlivého partnera v komunálnej oblasti. Prístup k prednej kapote je možný aj s namontovanými čelnými pracovnými adaptérmi (napr. snežný pluh) - pri údržbe pracovné adaptéry sa nemusia demontovať. Pri údržbe je možné celú kabínu vodiča hydraulicky sklopiť nabok. Sklápanie prebieha bez náradia a ponúka perfektný prístup k motoru a prevodovke. Pracovné nadstavby ako trojstranne sklápacia korba, zametacia nadstavba, kropiaca nadstavba, rozmetávadlo alebo posýpač je možné jednoducho pripojiť na podvozok pomocou upínacieho rámu. 

 

Parametre

Typ motora VM-R 754 IE4
Maximálny výkon 109 PS
Základné pneumatiky 15.0/55-17
Zdvihový objem 2 970 ccm
Počet valcov 4
Pohon mechanický
Celková šírka 2 075 mm
Celková výška 2 355 mm
Celková dĺžka 5 273 mm
Vlastná hmotnosť 3 300 kg
Prípustná celková hmotnosť 8 500 kg