Reform Metrac H4 X

Popis

Metrac H4 X zastupuje nižšiu výkonovú triedu. S výkonom motora 49 PS však zvládne pracovať aj v náročnom a strmom teréne so širokou škálou prídavných adaptérov. Výhodou je nízka pohotovostná hmotnosť - 1 870 kg a tiež aj to, že pri celkovej prípustnej hmotnosti stroja 3 400 kg stačí na obsluhu stroja vodičské oprávnenie skupiny B.

Informácie

METRAC H4 X predstavuje klasickú overenú koncepciu METRAC. Podvozok je tvorený centrálnou pozdĺžnou nosnou rúrou s priečnymi a zvislými nosníkmi na prichytenie motora a kabíny, s prednou výkyvnou nápravou, hydrostatickým pohonom, mechanickou dvojstupňovou prevodovkou a pevnou zadnou nápravou. Zadná náprava je trvale poháňaná, predná je pripojiteľná. Obe nápravy sú vybavené uzávierkami diferenciálu s kontrolkami. Nápravy sú vybavené koncovými planétovými prevodmi.

Kabína je uložená na štyroch pružných silentblokoch, čo výrazne znižuje vnútornú hlučnosť a vibrácie. Kompletnú kabínu je tak možné v krátkom čase odstrániť z podvozku. K pohodliu obsluhy, zníženiu hluku a vibrácií, prispieva aj bohaté čalúnenie kabíny, ktorá sa svojou úrovňou takmer vyrovná osobným vozidlám. Výhodné je aj uloženie chladiča za motorom. Výsledkom tohto riešenia je podstatne menšie znečisťovanie mriežky chladiča, zvlášť pri mulčovaní suchého trávnatého porastu v horúcich letných dňoch. Nový typ mriežky chladiča a nový dvojdielny kryt motora znižujú možnosť zanesenia chladiča pokoseným materiálom a prachom z peľa, a výrazne tak prispievajú k lepšej účinnosti chladiacej sústavy. Je možné voliť zo štyroch druhov riadenia – riadenie prednej nápravy (pri jazde po cestách), riadenie zadnej nápravy, riadenie oboch náprav súčasne a riadenie oboch náprav v jednom smere (tzv. „Krabí chod“).
Špecialitou je súhlasné natáčanie kolies do 35° na prednej aj zadnej náprave, čo zvyšuje šetrnosť k pôde pri otáčaní v ťažkých svahoch (zadná náprava ide presne v stope prednej nápravy a  nedochádza tak k strhnutiu mačiny). Všetky obslužné prvky sú ergonomicky usporiadané do funkčných skupín v dosahu vodiča. Prístrojová doska je jasne štruktúrovaná, rozsiahle kontrolné svetlá informujú v každom okamihu vodiča o danom stave prevádzky.
Výhodou je ovládanie niekoľkých základných funkcií jedinou multifunkčnou pákou – tzv. „kniplom“.

Parametre

Typ motora Kubota V2403-M
Zdvihový objem motora 2 434 ccm
Počet valcov 4
Maximálny výkon 49 PS
Pohon hydrostatický
Celková šírka 2 020 mm
Celková výška 2 080 mm
Celková dĺžka 3 520 mm
Vlastná hmotnosť 1 870 kg
Prípustná celková hmotnosť 3 400 kg
Základné pneumatiky 31 × 15,50-15
Zdvíhacia sila – predný trojbodový záves 1 300 kg
Zdvíhacia sila – zadný trojbodový záves 1 200 kg

Fotogaléria

Na stiahnutie