Odovzdanie stroja PistenBully 600 W v Jasnej

Uprostred hlavnej zimnej sezóny sme dňa 7.2.2020 odovzdali úplne nový stroj PistenBully 600 W s emisnou normou EU5. Z najvyššieho modelového radu sa tešil zákazník, ktorý prevádzkuje najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku – Jasnú v Nízkych Tatrách.

Na stredisku v južnej časti Chopku je naša „šesťstovka“ ďalším členom flotily ratrakov PistenBully. Stroj je vybavený robustnou radlicou, novým prevedením pásov kombi plus a AlpinFlex frézou.Stredisko sa rozhodlo pre verziu vozdila s navijakom, a to s ťažnou silou až 4,6 t. Stroj disponuje modernou technológiou Snowsat, ktorá prináša výrazné úspory pri výrobe technického snehu a taktiež úspory nafty a času pri úprave tratí.

Pri prevzatí stroja bol vedúci úpravy tratí, pán Matej Gašparík spolu s kolegami zo strediska, Jánom Kvietkom a Alexandrom Murinom. Budúcim vodičom bude pán Lukáš Krkoška, ktorý má bohaté skúsenosti s jazdou na našich červených vozidlách. Naši mechanici Robo Krištofiak a Ivan Horváth sa postarali o zloženie stroja a jeho bezpečné spojazdnenie.

Veríme, že stroj bude stredisku dlho slúžiť a prajeme veľa šťastných motohodín.