Toplift

Popis

Toplift je prepravný prostriedok určený na prepravu bremien až do výšky 20,3 metra. Je konštruovaný tak, aby umožnil nasadenie celého spektra prepravných adaptérov: prepravných košov, výklopných nádob, prepravných plošín. Toplift je univerzálne využiteľné zariadenie, ktoré je predurčené na prácu v rôznych výškach a na prepravu mnohých druhov materiálov.

 

Informácie

Prečo sa so strojom pracuje dobre

Toplift má nízku hmotnosť,  preto sa s ním dobre manipuluje. Dá sa veľmi rýchlo a jednoducho zostaviť, a znova rozobrať. Táto činnosť nevyžaduje žiadne špeciálne nástroje a schopnosti. Prepravné adaptéry sa dajú vymeniť pomocou „zacvakávacieho” uzáveru za niekoľko sekúnd. Pohonná jednotka sa montuje jednoduchým spôsobom z prednej strany.
 

Aké sú hlavné výhody Topliftu

Koľajnice je možné nastaviť až do dĺžky 20,3 metra. Lomený diel má oceľové, oteru odolné kladky zvyšujúce bezpečnosť a životnosť lana. Koľajnicový profil je jednotný pre všetky vyrábané modely a je ho možné preto zamieňať. Štandardný a výklopný vozík je istený proti pretrhnutiu lana. Ukotvenie je vďaka veľkým nohám bezpečné a rýchle.
 

Cenové rozpätie

Podľa zvoleného modelu, doplnkov a adaptérov sa cena pohybuje v pásme od 65 000 do 155 000 Kč bez DPH.

Parametre

Rýchlosť pojazdu (podľa modelu) 25 alebo 34 m/min
Užitočná hmotnosť (podľa modelu) 150 alebo 250 kg
Maximálna výška 20,3 m
Dĺžka lana 44 m
Priemer lana (podľa modelu) 5 alebo 6 mm
Hmotnosť pohonnej jednotky (podľa modelu) 47 alebo 54 kg